
Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard
Nekada davno, postojalo je doba kada su blokbaster filmove pratile i manje-više dostojne video igre. Za vreme vladavine Playstation-a 2, Gamecubea i prvobitnog Xbox-a, imali smo igre bazirane na prilično zatupastim filmskim naslovima, poput Staloneovog Driven-a, Da Vinčijevog Koda ili Žene-mačke. Iako su dotične filmske igre bile blagorečeno užasne, interesantno je bilo to što su bile objavljivane gotovo svakodnevno i imale su određenu dozu nekog teško objašnjivog filmsko-igračkog šarma.

Zbog toga je razvojni tim Torus Games preko izdavačke kuće Outright Games odlučio da pokuša sa vraćanjem filmskih igara u prvi konzolni plan, izabravši Hotel Transylvania 3 film kao inspiraciju. Nije ni čudo, znajući da je u pitanju animacija Genndy-ja Tartakovskog, kreatora Dexterove Laboratorije i Samurai Jack-a. Konačni rezultat je interesantna igra, uz malo otežavajućih okolnosti. Hotel Transylvania 3 igra prati radnju filma vrlo okvirno. Radnja se ne odvija na prekookeanskom brodu, već na šačici pustih ostrva na kojima čami raštrkana grupa prijatelja koji da čekaju ih izbavite od robinzonovanja. Istraživanje ostrva ćemo moći da obavljamo tokom noći, da bi se pre nego što zora zarudi vratili u bezbednost prekookeanskog broda kovčega. Tako da ovo nije jedna obična ostrvska avanturica. Naprotiv, u pitanju je možemo reči običan klon, tačnije Pikminov klon.

Imaćete mogućnost upravljanja malenim stvorenima zvanim Impe (nemaju nikakave veze sa Impom iz Zelde) koji će za vas rušiti prepreke, prenositi predmete i boriti se protiv čudovišta. Isto onako kako bi bilo u pojednostavljenoj verziji Pikmina. Umesto kontrolisanja čitave gomile malih vegetabilnih kreatura, moći ćete da upravljate samo sa nekoliko Impi, kao i da prizovete one neophodne, sa specijalnim stilovima i skilovima. Isto kao u Pikminu, imate ograničeno vreme za noćna istraživanja, ali samu igru srećom možete igrati neograničeno dugo (sve dok vam ne dosadi), što je interesantno zbog sakupljanja tajnih dodataka razbacanih po ostrvu, za sve vas koje interesuje vraćanje unazad i ponavljanje igračkih deonica po želji i meri.

U prvom pasusu smo spomenuli otežavajuće okolnosti za Hotel Transylvania 3. Nažalost, igra ih ne manjka. Tu su traljavo odrađene kontrole, kamera koja bira uglove po sopstvenom nahođenju, kao i ne baš upečatljiva zvučna podloga. Zapravo, soundtrack Hotel Transylvania 3 nije loš, ali nije ni nešto poseban niti ostaje u glavi nakon što ugasite konzolu. Pozajmljeni glasovi se maksimalno trude da ostave utisak. Primera radi, Selena Gomez ne zvuči nimalo kao Selena Gomez, ali zato glas Adama Sendlera zvuči bolje nego glas stvarnog Adama Sendlera. Najveći manjak naslova je grafika. Hotel Transylvania 3:MO je, grafički gledano, jedna ružnjikava igra. Počevši od intro scena, pa sve do gameplay grafike, igra nekako (bolje rečeno nikako) ne uspeva da ostvari značajan vizuelni utisak. Makar je framerate dobar, da ne kažemo da smo teški kritičari. Teksture su bljutave, rezolucija je loša, animacije razočaravajuće, što je veliki minus, s obzirom na odlično animirani filmski uzor.

Zaključak
Hotel Transylvania 3:MO sa svojim malobrojnim vrlinama i mnogobrojnim manama ne zaslužuje da ga nazovemo drugačije nego jednostavni klon Pikmina. Imamo originalnu priču koja nije tek prekopirana, filmska radnja, tako da ako ste u stanju da progutate sve gadno rečeno i usput volite Pikmina, okušajte se u Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard. Igra je dostupna za Xbox One, PS4, Nintendo Switch i PC platforme.
Za potrebe teksta, igru je ustupio