Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

0
268

Česta je pretpostavka da nastavak igre, po pravilu, mora uvek da izgleda bolje i doteranije od svog prethodnika. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch je u ovom slučaju, izuzetak, jer je u odnosu na prošlogodišnjeg naslednika serijala, Ni no Kuni: Revenant Kingdom, još veći praznik za oči. Originalno objavljen 2011. za PS3, kompletno je remasterovan i prilagođen za Playstation 4 konzole.

Priča počinje u malom gradu po imenu Motorville, gde jedan dečak po imenu Oliver živi sa svojom majkom. Uskoro se dešava tragedija, Oliverova majka umire, a on odlučuje da se otisne na daleko putovanje u svet fantazije, ne bi li našao načina da je povrati u život. Društvo mu pravi verni pratilac po zvani Drippy, mali vilenjak u obliku kaplje, (kako mu ime kaže) sa nosnim pirsingom u obliku fenjera. Iako ponekad zna previše da brblja i pomalo iritira, to je jedan od najsimpatičnijih pomoćnika koga možemo sresti u RPG igrama.

Zajedno sa svojim sadrugom Dripijem, Oliver će putovati (peške, čamcem ili zmajem) kroz prelepo dizajniran čarobni svet, rešavajući glavolomke i boreći se sa nedobronamernim kreaturama. Kako igra napreduje, Oliver će sticati sve više magičnih moći koje će mu pomagati raznim situacijama (otvaranje vrata i sanduka, rešavanje zagonetki, oživljavanje biljnog sveta i slično. Situacije u igri su koncipirane tako da ne ostavljaju mesta za improvizovanje, jer će nam se rešenje problema diskretno servirati pred nosom. Ipak je ovo dečja igra, ali ne vole ni sva deca da im se previše ugađa.

U borbi sa neprijateljima će nam pomagati familiari, prijateljski nastrojena stvorenja koja ćemo sretati na našem putešestviju. Nekada će njihove specijalne moći biti od presudnog značaja, jer Oliver neće moći sam da se izbori sa raznim pretnjama. Moguće je kontrolisati Olivera, izdavati komande za familiare, ili upravljati njima direktno. Primećuje se da je tajming jako bitan, kako u izbegavanju napada, tako i u brzom sakupljaju magičnih napitaka i raznih drangulija koje se mestimično pojavljuju.

Animacija u igri je delo legendarnog Studio Ghibli tima, jednih od najboljih japanskih tvoraca anime crtanih filmova. Muzika je u izdanju Joe Hisaishija, dugogodišnjeg Studio Ghibli kompozitora. Savršeno se uklapa u igru, stvarajući emotivno dirljivu atmosferu u trenucima odmora, ali isto tako spektakularan epski efekat u bitkama. Remasterovani Ni no Kuni: Wrath of The White Witch kombinuje prelepo animiranu grafiku sa majstorskom naracijom i vrhunskim soundtrack-om, stvarajući tako grandioznu RPG avanturu kakvu do sada nismo videli.

Zaključak

Za novi Ni no Kuni: Wrath of the White Witch se može bezrezervno reći da predstavlja model po kom bi sve stare igre trebale da se remasteruju ili bar da se ugledaju na njega. Ovde je Studio Ghibli odradio svoje prepoznatljivo i prelepo audio-vizuelno umetničko delo. Nema novih dodataka u odnosu samu srž igre (naracija i gameplay), pa je Wrath of th White Witch na tom polju je slabiji od svog nastavka kog smo recenzirali prošle godine (Ni no Kuni: Revenant Kingdom). Ali to nikako ne znači da neće ostaviti ravnodušnim sve ljubitelje japanskog RPG-a i poštovaoce Studio Ghibli filmova.

 

Za potrebe teksta, igru je ustupio

Comments are closed.